Про нас

Два роки тому, під час експедиції по пошуку загиблих солдатів часів Другої Світової Війни, наш пошуковий загін зупинився в дуже красивому, мальовничому і затишному місці. Воно розташовано недалеко від меморіалу Слави на хуторі Блохи в Харківській області. Меморіал Слави дуже вразив нас своїми розмірами, ми не сподівалися зустріти таке в далекій глибинці.

Після недовгого дослідження місця ми дійшли висновку, що колись тут було житло людей, бо подекуди ще збереглися залишки фундаментів. Старожили розповіли, як під час Великої Вітчизняної війни тут відбувалися бої. З одного боку невеликий дубовий гай, з іншого внизу був невеличкий ставок, з третьої сторони були засіяні бузком поля, що говорить про те, що тут колись жили люди. Бузок завжди зростає в місцях проживання людей. Місце, що називається, лягло на душу.

Це стало поштовхом для відбудовування тут старого українського хутора, відродження ремесел, старих традицій єдності. Особливо символічно було те, що на цьому місці колись жили люди. Документи на землю оформлялися більше року.

Так народився проект «Ордовська Слобода». Окреме спасибі хотілося б сказати сільському голові Ганні Федорівні Третяк за те, що вона повірила, що ми дійсно збираємося будувати хутір, дійсно хочемо створювати робочі місця, дійсно хочемо відтворювати обстановку, яка була здавна на місці нашої Слобожанщини.

Дуже багато ідей, підходів, рішень, проектів виникає і як би випадково плавають голові. Три кита проекту:

 1. Соціальна спрямованість - у проекті по максимуму зайняті місцеві мешканці, тільки для виконання дуже специфічних, суто професійних робіт, залучаються сторонні виконавці.
 2. Культурологічний - хутір будується з використанням старих технологій з місцевого будівельного матеріалу і тільки в тих випадках, в яких цього зробити неможливо, ми використовуємо сучасні будівельні матеріали по мінімуму. Це накладає свій відбиток на будівництво, перш за все, це відродження самої культури будівництва, відродження технологій і способів будівництва.
 3. Енергетичний - ми хочемо, щоб хутір став візитною карткою сучасного українського села, щоб він був повністю автономним в плані енергетики.

Будівництвом нашого Хутору ми хочемо довести, що таке можливо. Ми хочемо відпрацювати технології всіх процесів і методик для того, щоб передати потім всім тим, хто захоче зробити подібне.

Саме з цих трьох китів і народилася наша місія: З минулого - в майбутнє.

Мета, місії, завдання

Мета проекту:

Створити сільський туристичний об'єкт в стилі старого українського села, але з використанням сучасних енергозберігаючих технологій.

Вирішено створити ряд замкнутих циклів відпочинку та народної творчості, в тому числі: кузню, гончарню, майстерню з плетіння лози, стайню, столярну майстерню (з ухилом на народні промисли). Весь хутір повинен бути автономним в енергетичному плані. Згодом планується створення натурального сільгоспвиробництва для якісного натурального харчування.

Місія проекту:

 1. З новими технологіями в українське автентичне село.
 2. Зробити «Ордовську слободу» візитною карткою сучасного зеленого туризму в Харківській області.

Завдання проекту:

 • побудувати хутір з 25-30 етно-хаток для проживання туристів в автентичному стилі, з можливістю працювати на селі;
 • шинок;
 • баню;
 • побудувати справжнє місто майстрів, відродити народні промисли;
 • організувати роботу стайні;
 • відродити народну культуру;
 • займатися пропагандою здорового способу життя;
 • зробити автономним весь хутір - електрика, тепло, вода, система життєзабезпечення свої;
 • створити сайт проекту для інформування про важливі події на хуторі;
 • створити робочі місця для місцевого населення, налагодити життєвий цикл хутора як самодостатньої одиниці;
 • проводити фестивалі, майстер-класи з народної творчості;
 • відродити село Ордівка, дитячий садок, школу.

Програма

Проект "Слобожанське село"

Проект має три основні складові:

 1. Культурну - відродження старих методик і технологій будівництва з місцевих, екологічно чистих та природних матеріалів, розвиток подієвого і історичного туризму, проведення різного роду фестивалів, тренінгів, виїзних уроків для школярів, студентів.
 2. Енергетичну - повна автономія в плані забезпечення електрикою, теплопостачанням, надання комунальних послуг. Розробка концепції енергетично автономного населеного пункту. Популяризація автономії.
 3. Соціальну - рішення проблем робочих місць на селі, підвищення якості життя, поліпшення інфраструктури села.
 

Проект розглядається як пілотний в Україні, при позитивних результатах його можна клонувати, як сучасне автономне, екологічно чисте поселення, існуюче без споживання газу, світла, комунальних послуг. З соціальної точки зору проект вирішує проблеми зайнятості населення, поліпшення інфраструктури, а в перспективі і демографічні проблеми на селі.

Слоган проекту: З минулого в майбутнє

Час запуску проекту:

Оформлення документів на землю і будівництво закінчено в 2015 році. Будівництво об'єктів по проекту розпочато у 2014 році. При належному фінансуванні і сприятливій політичній ситуції закінчення будівництва планується на 2018 рік. Запустити об'єкт в роботу планується у 2016 році.

Відгуки преси про проект:

http://kharkivoda.gov.ua
http://mykharkov.info
http://vecherniy.kharkov.ua
http://news.meta.ua
http://dozor.kharkov.ua
http://kharkov.comments.ua
http://www.objectiv.tv
http://www.sq.com.ua

З повагою, керівник проекту Косенко Володимир

Моб. т. 093-123-15-13

Електронна пошта — ordovskasloboda@gmail.com

Наша сторінка у Фейсбук

Пропозиція підтримки соціального проекту "Ордівська Слобода"

Зважаючи на численні заяви про підтримку та пропозиції про співпрацю від діаспори та громадян України, що проживають за кордоном, Громадська Організація "Ордівське Відродження" звертається до усіх небайдужих з проханням про допомогу у відродженні української культури шляхом підтримки соціального проекту "Ордівська Слобода".

Шановні браття українці!

Відродження нашої національної культури і традицій є одним з важливих кроків у збереженні нашої історичної спадщини! З цією метою минулого року стартував соціальний проект "Ордівська Слобода", який був спрямований на відбудову справжнього автономного українського села. Віддалене село в Нововодолажському районі Харківської області відбудовується місцевими жителями згідно з українськими традиціями та за допомогою методів та технологій давньої української самобутності.

Жителі працюють над створенням автентичного села, центральної площі, містечка майстрів, столярної та гончарної майстерні, кузні, стайні, та ін. Культурна спадщина відновлюється руками українських патріотів, але для демонстрації повної незалежності в осередку української самобутності, ми повинні відмовитись від розповсюджених джерел енергії, які роками вбивають екологію та природу нашої батьківщини. Впровадження екологічної альтернативної енергетики та натурального сільськогосподарського виробництва стане запорукою автономності, де кожен з вас матиме змогу жити, працювати, створювати сім’ї, відпочивати, будувати своє майбутнє в незалежному куточку України.

Досвід змішаних технологій у реалізації українського арт-техно-енерго проекту планується використовувати як впровадження розвинутої моделі будівництва, розвитку сільських територій та зростання сільського зеленого туризму за умов повної автономності та незалежності від зовнішніх джерел енергії.

Звертаємося до всіх небайдужих з пропозицією взяти участь у програмі будівництва села.

Всі Ваші внески та реквізити буде внесено до списку попередньго бронювання і при Вашому бажанні відвідати "Ордівську Слободу" ми будемо враховувати те, що Ви вже частково або повністю сплатили перебування в гостях у себе, адже в проекті є тепер і Ваша частка! Зі списками учасників Ви можете ознайомитись на нашому сайті.

Якщо з якихось причин Ви не змогли відвідати "Ордівську слободу", ми розглянемо Вашу заявку і віддамо внесок в найближчий час. Переконатись у доцільності використовування Ваших внесків можна шляхом спостереження етапів будівництва села за допомогою веб камери в on-line режимі на сайті: www.ordovka.in.ua

Сподіваємось на Вашу допомогу, адже нам важлива будь-яка підтримка кожного небайдужого. Візьміть участь у створенні майбутнього просто зараз — і Ви перетворите свою землю, свою Батьківщину на діамант, безмежно твердий і невимовно сяючий.

Для підтримки соціального проекту "Ордівська Слобода" просимо надати наступні дані:

Для представників організацій:

Назву організації, прізвище та ім’я уповноваженої особи, електронну і поштову адресу, номер телефону і факсу.

Для всіх небайдужих людей:

Прізвище та ім’я, електронну та поштову адресу, номер телефону.

З пропозиціями та за додатковою інформацією звертайтесь:

Україна, 63223
Харківська обл.,
Нововодолазьський р-н.,
с. Ордiвка, вул. Артема, 53

Електронна пошта: ordovskasloboda@gmail.com
Сайт: www.ordovka.in.ua

Контактні особи:

Косенко Володимир Анатолійович, тел.: +38-093-123-15-13

Контакти

Україна, 63223

Харківська обл.,

Нововодолазьський р-н.,

с. Ордівка, вул. Артема, 53

Сайт: www.ordovka.in.ua

E-Mail: ordovskasloboda@gmail.com

Mоб. т. 093-123-15-13

Напишіть нам

Культура - це прагнення до досконалості за допомогою пізнання того, що найбільше нас турбує, того, про що думають і говорять ...

Метью Арнольд

С повагою та найліпшими побажаннями, Косенко Володимир — керівник проекту «Ордовська Слобода»